Nastal očekávaný den a v chorvatské maríně se scházejí dobrodružství chtivé posádky a přebírají své lodě, které se stávají na týdenní plavbě za pokladem starého piráta jejich domovem. Z přístavu Trogir vyplouvá flotila 4 lodí složená z námořníků všech věkových kategorií a nutno dodat, že nejmladším členem naší flotily byla teprve dvou letá Natálka. Flotila doplula na ostrov Šolta, kde se námořníci dozvídají o staré pirátské mapě a ukrytém pokladu.

Každý den na námořníky čekalo několik nelehkých úkolů a pečlivě připravený program, který měl děti nejen zabavit, ale zároveň je naučit i něco nového a to nejen z jachtařského oboru. Program zahrnoval plavání a potápění pro předměty, závody na nafukovacích člunech, luštění pirátských křížovek, základy jachtařské terminologie, vázání uzlů, vědomostní kvíz a mnoho dalších zábavných her. Za každý splněný úkol námořníci získali perly, které poté bylo možné směnit za část staré pirátské mapy.

První úkol, který na děti čekal, bylo malování triček s pirátským motivem. Děti se do malování stejnokroje pustily s opravdu velkou chutí, která překvapivě nakazila i některé rodiče, kteří se nakonec zapojili do malování s dětmi. Po dlouhé poradě nakonec porota rozhodla, že všechna trička stojí za odměnu a každému byla za splněný úkol rozdána perla. Další úkol, který na námořníky čekal, vyžadoval nejen chytrost a obecný přehled, ale především odvahu. Dobrovolník byl zavěšen v horolezeckém úvazku nad vodou a byly mu pokládány vědomostní otázky. Za každou špatnou odpověď byl spuštěn o kousek blíže k hladině vody. Ne jeden námořník ochutnal slanou vodu Jadranu.

Po připlutí na ostrov Šcedro čekalo na námořníky dalších několik nelehkých úkolů, včetně pirátské křížovky, jachtařského česko–anglického slovníku a doplňování přísloví. Večer pak na námořníky čekalo pohoštění v místní krčmě a úkol dnešního večera, který byl tentokrát určen pro jednotlivé posádky. Každá posádka nacvičila scénku na libovolné téma, kterou pak musela předvést na pódiu v krčmě přede všemi. Vítěz za tento nelehký úkol získal nejen perly, ale také další část mapy.

Na druhý den flotila vyplula na ostrov Svatý Klement, kde se mezi námořníky rozpoutal velký boj o poslední část mapy, která byla velice důležitá pro správné určení polohy ostrova, na kterém byl poklad ukrytý. Pirátská pantomima, do které se s velkým zapálením pustili opět i rodiče a námořní hymna „Vzhůru na palubu, dálky volají … „, kterou se děti naučily nazpaměť, zpestřilo dnešní den. Úkoly, které děti po celý týden plnily, byly nejen individuální, ale též týmové. Hlavně v  závěru bylo nutné spojit své síly, dát dohromady všechny části mapy a určit na kterém ostrově se poklad ukrývá, což se dětem opravdu povedlo.

Ráno již malí námořníci sami celou flotilu navigují směr ostrov Veli Drvenik. V odpoledních hodinách připlouváme k ostrovu a 12 námořníku nadšeně vystupuje na ostrov a pouští se dle kompletní mapy do hledání pokladu. Poklad byl úspěšně nalezen a odměna byla opravdu sladká.

Vydejte se s námi po stopách pirátů příští rok i Vy a dopřejte svým dětem dobrodružství plné zábavy, koupání a her. Dětská flotilová plavba se uskuteční v termínu 22. – 29. 8. 2015. Nabízíme 10% slevu pro všechny účastníky, kteří se přihlásí a zaplatí zálohu do 31.10.2014.

PRO VÍCE INFORMACÍ NÁS PROSÍM NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT.