Připravili jsme pro Vás relaxačně poznávací plavbu na Kapverdách. Tato plavba ve smaragdově zelené, křišťálově čisté vodě Vám nabízí příjemné klima po celý rok, dlouhé a nedotčené pláže, plachtění na otevřeném Atlantickém oceánu s možností výběru kratších nebo náročnějších vzdáleností. A v neposlední řadě velice kvalitní rybolov.

TERMÍN:
12. – 26. 7. 2014
Suché klima s teplotami konstantně se pohybujícími po celý rok mezi 24° a   31°C a vodou mezi 20° a 25°C. Léto trvající 365 dní v roce s pasáty vanoucími   rychlostí 20 – 25 uzlů. (termín vyplutí lze přizpůsobit cenové relaci letenky)

POPIS LODI:
DUFOUR 455 – rok:  2006
Max. osob:  8+2
Počet kabin:  4 dvoulůžkové
WC:  2
Délka:  13.76 m, šířka:  4.30 m, ponor:  2.0 m, motor:  55 hp

CENA:
6 600 EUR (včetně služeb kapitána)
(cena nezahrnuje dopravu, závěrečné dočerpání pohonných hmot, poplatky mimo domovskou marínu, stravu, dopravu kapitána). Lze objednávat i jednotlivá místa – cena 825 EUR/osoba (při plném obsazení lodi).

TRASA:
vyplouváme z ostrova Sao Vicente, přes Santo Antao, Santa Luzia, Sao   Nicolau, Sal, Boavista a zpět.
Celková délka plavby činí cca 260 NM.

DOPRAVA:
letecky (cena letenky není v ceně zahrnuta).

POPIS DESTINACE:
Kapverdské ostrovy se nacházejí v jižní části severního Atlantiku, skládají se z 10 ostrovů a 5 menších ostrůvků, které se seskupují do dvou celků podle pozice převládajících větrů: Barlavento (severní souostroví, Návětrné) a Sotavento (jižní souostroví, Závětrné). Všechny ostrovy jsou vulkanické, ale pouze na ostrově Fago je stále aktivní vulkán Mount Fogo, který naposledy vybuchl v roce 1995.

SAO VICENTE
druhý nejlidnatější ostrov Kapverd (cca 80.000 obyvatel) o rozloze 227 km². Ostrov je převážně hornatý a odlesněný. Hlavním zdrojem příjmu je zde  rybolov a cestovní ruch. Hlavní město Mindelo nazývané architektonickým skvostem se nachází v severní části ostrova  a nabízí bohatou tradici hudby a umění. Ostrov nabízí vhodné podmínky pro windsurfing.

SANTO ANTÃO
pouhých 20 NM dělí Mindelo od tohoto druhého největšího ostrova. Ostrov je velice úrodný a údolí na úbočích až dvoukilometrových sopečných kopců jsou zelená, s papayou, banány a cukrovou třtinou doslova na každém kroku. Nejvyšší horou je Topo de Coroa, dosahující výšky 1979m. Druhá nejvyšší je Pico da Cruz na 1585 metrů.

BOA VISTA
s hlavním městem Sal Rei je trojnásobně větším „dvojčetem“ Salu a třetím největším ostrovem. Má mnohem více zeleně, 55 km bělostných pláží, početnější písečné duny, takže jeho návštěva rozhodně stojí za to.

SANTA LUZIA
se 35 km² je nejmenším, trvale obydleným ostrovem. Za zmínku stojí snad to, že na něm žije endemická ještěrka – asi pěticentimetrový gekon.

SAL
ostrov je sice atraktivní hlavně plážemi a vodními sporty, své kouzlo mají však také divoké skalnaté pobřeží, písečné duny, sopečné kopce nebo historická i současná těžba soli, která ostrovu dala jeho jméno – Sal. Individuálně lze po ostrově cestovat zapůjčeným autem, skútrem, na kole, taxíkem či místní hromadnou dopravou – alugery.

PRO VÍCE INFORMACÍ NÁS PROSÍM NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT !!!