DSC01318
Na začátek příštího roku jsme pro Vás opět připravili karibskou regatu.

Regata „Pou Mande“ se uskuteční v termínu 17. – 31.1.2015 a je pořádaná v souostroví Malých Antil v  Karibském moři. Samotná plavba se uskuteční v oblasti návětrných ostrovů. Po dobu 14 dnů se bude regata pohybovat mezi Martinikem a Grenadou. Regata se uskuteční na jednotrupých plachetnicích, ale i na katamaránech. Ostrov Martinik je ideálním místem pro start regaty, která se bude dále přesouvat jižně na Svatou Lucii, Svatý Vincent. Tato část ostrovů je převážně sopečného původu a plachtění na pasátových větrech je nenáročné, ale zároveň velmi rychlé. Pasátové větry vanou od Evropy a v oblasti Karibského moře dosahují síly až 20-25 uzlů. Poté se regata přesune jižně na ostrovy Grenadines, zejména na Bequia, Mayreau, Tobago Cays a Union Island. Regata bude rozdělena na 8 etap o celkové délce 250 námořních mil, jednou z etap bude i noční přeplavba.

DOPRAVA :  letecky z Prahy na Martinik s přestupem v Paříži. Odlet je v ranních hodinách a letadlo dosedá na mezinárodní letiště Lamentin na Martiniku v odpoledních hodinách. Na letišti na nás bude čekat autobus, který nás zaveze do městečka Le Marine vzdáleného od letiště cca 40 km.

Po příjezdu do maríny na Vás již budou čekat připravené jachty, které se Vám stanou na 14 dní domovem. Sobotní večer bude určen pro odpočinek po náročném letu a aklimatizaci místnímu podnebí. Večer lze trávit v nějaké místní restauraci nebo baru nabízející živou kapelu hrající reggae. Marina nabízí veškeré vybavení (sprchy, toalety, restaurace, supermarket).V neděli dopoledne proběhne převzetí lodí od charterové společnosti, zjištění a nahlášení všech závad. Před odpoledním vyplutím bude ještě dostatek času na nákup nezbytného proviantu na plavbu. Odpoledne se pak společně přesuneme do zátoky u městečka Sainte-Anne. Sainte-Anne je nejjižněji položeným městečkem na Martiniku a je obklopeno křišťálově čistým mořem s prostornými plážemi s bílým pískem. Zátoka je ideálním místem pro seznámení se s lodí a k přípravě na start první etapy. Ostatní etapy budou upřesněny před vyplutím dle povětrnostních podmínek.

V případě zájmu o cenovou kalkulaci nás prosím kontaktujte. Cena je stanovena dle typu lodi a počtu osob.