[cygallery link=“file“]
Připravili jsme pro Vás sportovně poznávací plavbu majestátní nedotčenou severskou přírodou. Vyplujeme z města Tromsø, které je od dávných dob startovním bodem polárních badatelů. Polární kruh je nejčastěji spojován se sněhem, ledem a chladným počasím, ale pravdou je, že podnebí se zde může velmi lišit vlivem teplého Golfského proudu a jasnému letnímu období, které zde život velice zrychluje. Navštívíme rozeseté rybářské vesnice a města s malebnými přístavy, dech beroucí vodopády, národní parky, fjordy a v neposlední řadě si rozšíříte své jachtařské znalosti a získáte nové zkušenosti.

TERMÍN: 14.- 21. 6. 2014

POPIS LODĚ:
DUFOUR 455 – rok 2006
Max. osob:  8 + 2
Počet kabin:  4 dvoulůžkové / WC 2
Délka:  13.76 m, šířka:  4.30 m, ponor:  2 m, motor: 55 hp
OSTATNÍ VYBAVENÍ:  Roller furling genoa, main sail standard, topení, Autopilot, GPS, radar, Radio – CD

CENA: 5 540 EUR (včetně služeb a dopravy kapitána)
Lze rezervovat i jednotlivá místa – cena 791 EUR/osoba (cena při plné   obsazenosti).
Cena nezahrnuje – dopravu, závěrečné dočerpání pohonných hmot – cca   200 EUR / loď, poplatky mimo domovskou marínu, stravu.

DOPRAVA: letecky (cena letenky není v ceně zahrnuta)
TRASA: vyplujeme z městečka Eidkjosen nacházející se nedaleko Tromso, dále   navštívíme Hersoya, ostrov Arnøya, Skjervoy, Jokelfjorden, Hamneidet,   Havnnes, Aroyholmen, Nord-Lenangen a Tromso.
Celková délka plavby – 150 NM (přesná trasa bude stanovena dle předpovědi počasí)

POPIS DESTINACÍ:
ARNØYA
Ostrov severního Norska rozkládající se na ploše 275 km². Populace čítá necelých 400 obyvatel ve čtyřech větších městech Lauksletta, Arnøyhamn, Akkarvik a Arviksand. Ostrov nabízí krásné procházky v horách.

SKEJERVOY
Rušné malé rybářské a trajektové přístaviště, nabízející vnitřní přístav, který je dobrým úkrytem za každého počasí a vnější přístav. Příliv zde může dosahovat až 3 uzle.

HAVNNES
Malá vesnička na ostrově Uløya, která je doposud považována za nejsevernější obchodní místo. Většina staveb je zde chráněna.

POLOOSTROV LYNGEN
Velmi malebná a hornatá oblast známá pod jménem Lyngen Alpy, s nejvyšším vrcholem v Tromsø oblasti dosahující 1833 m.

ARØYA
Malý ostrovůk o rozloze cca 3,5 km², který byl do roku 2006 uzavřen a sloužil vojenským účelům. Na většině části ostrova je přírodní rezervace pro odchov ptáků

TROMSØ
Hlavní město samosprávného území Tromsø a osmé největší město Norska, často nazývané „Paříž severu“. Velice atraktivní a přátelské město s řadou vládních úřadů a nejseverněji položenou universitou. Další pamětihodnosti tohoto města zahrnují Tromsøkatedral (norská celodřevěná katedrála, postavena roku 1861), Ishavskatedral (pozoruhodný moderní kostel z roku 1965) a akvárium Polaria z roku 1998.

PRO  VÍCE  INFORMACÍ  NÁS  NEVÁHEJTE  KONTAKTOVAT !!