[cygallery link=“file“]Připravili jsme pro Vás přeplavbu, která Vás mimo jiné seznámí se základy dálkové oceánské plavby, zdokonalíte se ve čtení v mapách, GPS navigaci, kontrole technického stavu lodi a v neposlední řadě meteorologii.

TERMÍN: 19.10. – 9.11.2013

POPIS LODĚ:
BAVARIA 50 – rok 2007
Max. osob:  10
Počet kabin:  5 dvoulůžkových
WC:  3
Délka:  15.40 m, šířka:  4.49 m, ponor:  1.85 m, motor:  105 hp
OSTATNÍ VYBAVENÍ: roller furling genoa, roller furling main, autopilot, GPS, radar

CENA: 7 000 EUR (včetně služeb kapitána)
Lze rezervovat i jednotlivá místa – cena 875 EUR/osoba (cena při plné   obsazenosti). Cena nezahrnuje dopravu, závěrečné dočerpání pohonných hmot – cca 400   EUR / loď, poplatky mimo domovskou marinu – cca 300 EUR / loď, stravu. K   ceně se dále ještě připočítává doprava a strava kapitána.

DOPRAVA: letecky (cena letenky není v ceně zahrnuta)

TRASA: vyplouvá se z Mallorky (La Lonja Marina) a plavba končí na jihu ostrova Tenerife (San Miguel Marina). Další navštívená místa – ostrov Ibiza, pobřeží   Španělska – Calpe, Alicante, Cartagena, Almeria, Estepona, Gibraltar. S Gibraltaru je pak možné plout podél afrického pobřeží přes Casablancu a Safi. Další možnou variantou je přímá plavba s Gibraltaru na Madeiru a Tenerife. Přesný harmonogram plavby bude však záležet na počasí a povětrnostních podmínkách.

Celková délka plavby – 1 200 NM (denní průměrná délka plavby 120 NM).

Trasa mezi Mallorkou a Gibraltarem – pohodová plavba ve Středozemním moři podél španělského pobřeží s možností kotvení v přístavech. V tuto dobu se vydává mnoho jachtařů na Atlantickou plavbu – zde se 100% zdokonalíte v určování přednosti a ovladatelnosti lodi v oceánských proudech (až 4 uzle).
Trasa mezi Gibraltarem a Tangerem může být velice větrná, zde si zdokonalíte svou přesnost v navigaci vzhledem k silným atlantickým proudům (4-7uzlů).
Plavba kolem afrického pobřeží je navigačně velice náročná vzhledem k písečným dunám podél pobřeží a těžkých vjezdů do přístavů.
Plavba přímo na Madeiru – tato varianta nabízí přímou plavbu na otevřeném oceánu (cca 4 dny plavby bez zastávky).
Plavba mezi Madeirou a Kanárskými ostrovy může být okořeněna atlantickými pasátovými větry. Vzdálenost 250 mil tak lze urazit za 48 hodin. Zde se zdokonalíte v ovladatelnosti lodi pod plachtami za silného větru na atlantických vlnách.

PRO  VÍCE  INFORMACÍ  NÁS  NEVÁHEJTE  KONTAKTOVAT !!