[cygallery link=“file“] JEDNOSMĚRNÁ PLAVBA Z THAJSKA DO MALAJSIE – 28.12.2013 – 11.1.2014

Připravili jsme pro Vás jednosměrnou plavbu z Thajska do Malajsie. Vyplujeme z Phuketu a po dobu 14 dnů se budeme pomalu přesouvat na ostrov Langkawi – Malajsie. Výhodou této jednosměrné plavby je možnost prozkoumat větší oblast Andamanského moře. Z Phuketu se přesuneme do zálivu Ao Phang Nga, který je obsypán vápencovými útvary vyrůstající mnohdy až do třistametrových výšin. Dále navštívíme ostrovy národního parku Turatao – přibližně 51 ostrovů u pobřeží Satun na jihu Thajska. Park se rozkládá přibližně na ploše 1490 km², oblast byla vyhlášena národním parkem v roce 1974 a stala se tak druhým mořským národním parkem v Thajsku. Plavbu zakončíme v oblasti souostroví Langkawi – 99 ostrovů s celkovou rozlohou přibližně 48000 ha, vzdálených od pevniny Malajsie přibližně 51 km.

POPIS NAVŠTÍVENÝCH DESTINACÍ :

PHUKET je největším thajským ostrovem o rozloze 543 km2 . Dlouhý je 48 km a široký 22 km. Tento ostrov je nejbohatší provincií a jednou z nejnavštěvovanější destinací Thajska. Ostrov je spojený s pevninou Sarasinským mostem a pláže se táhnou po celém západním pobřeží.
KRABI je známá krasová oblast. Celý záliv Ao Phang Nga, který se rozkládá mezi Phuketem, Krabi a ostrovy Phi Phi, je obsypán vápencovými útvary, které mnohdy bizardně vyrůstají z moře až do tři sta metrových výšin.
KO PHI PHI – Ko Phi Phi Don největší a jediný obydlený ostrov. Po 10-25 minutové procházce se dostanete na vyhlídku, která se tyčí 186 metrů nad mořem, ze které se Vám naskytne krásný pohled na celý ostrov. Ko Phi Phi Leh je druhý největší, neobydlený ostrov, který je součástí Národního parku. Ostrov nabízí mnoho zajímavých míst: Jeskyně Phaya Naak s prehistorickými malbami, Maya Bay – krásná pláž na které se natáčel film Pláž s Leonardem DiCaprio
Ko Mai Phai – malý ostrůvek, který nabízí několik krásných pláží
Ko Yung – ostrov s oblázkovou pláží
KO MUK nabízí několik pláží, které však již nejsou považovány za jedny z nejkrásnějších. Nabízí však pohled na typický thajský život – vesnice postavené přímo na vodě. Nejznámější atrakcí tohoto ostrova je Emerald Cave. Propadnutím části stropu jeskyně, vzniklo místo na kterém se díky přístupu vzduchu začalo dařit vegetaci. Přístup do této jeskyně je možný pouze zaplaveným, 80 metrů dlouhým tunelem.
KO ROK NOK a KO ROK NAI dvojice krásných tropických ostrůvků nabízí několik kilometrů bílých písečných pláží s průzračnou vodou, korálů a podmořského života. Na obou ostrovech nejsou ani resorty a ani vesnice. Ostrovy si díky zaměstnancům národního parku zachovaly svůj panenský vzhled.
KO ADANG je jeden z dalších větších, hornatých a deštným pralesem pokrytý ostrov národního parku Turatao. Ostrov Ko Adang nemá tolik silnic a není tak posetý hotely a bungalovy.
KO LIPE je malý ostrov v jižní části Andamanského moře, přibližně 60 km od ostrova Langkawi. Ostrov je velice známý potápěním a šnorchlováním a hlavně svými nádhernými plážemi a relaxační atmosférou. Ostrov je protkán cestičkami spojujícími jednotlivé pláže. Ostrov má tři hlavní pláže:
Pattaya Beach – jedna z nejvýznamnějších pláží s jemným bílým pískem a azurově modrou vodou. Kolem pláže se nachází nesčetné množství restaurací a barů.
Sunrise Beach – tato pláž je o něco méně rušná. Nachází se poblíž malé vesnice Chao Ley s několika málo obchody a restauracemi. Tato pláž je nejlepším místem pro šnorchlování. Sunset Beach – malá zátoka s výhledem na Butang Island, která je nejlepším místem pro pozorování západu slunce. Tato pláž je, co se počtu turistů týče tou nejklidnější.
KO KHAI leží na půl cestě mezi Ko Turataem a Ko Lipem  a je proslulý svou skalnatou bránou, která je symbolem celého mořského parku.
KO TARUTAO národní mořský park tvoří 51 ostrovů. Největší z ostrovů Tarutao nikdy nebyl permanentně osídlen. Za druhé světové války ostrov sloužil jako místo intimace politických vězňů. Ostrov je převážně hornatý a lesy pokrývají více jak 60% ostrova. Ostrov má pět hlavních zátok a obývají ho netopýři, divoká prasata, makakové, více než stovka druhů ptáků, delfíni, želvy a hadi.
LANGKAWI je souostroví, které se skládá z 99 tropických ostrovů na severozápadním pobřeží Malajsie. Z necelé stovky ostrovů je obydleno pouze pět. Největší ostrov Palau Langkawi s populací okolo 45 tisíc obyvatel. Ostrov je ze dvou třetin porostlý divokou tropickou vegetací. Dále je proslulé svými několik set let starými deštnými pralesy, vápencovými jeskyněmi a krápníkovými útvary. Krásnou atmosféru dokreslují bělostné mořské pláže. Langkawi je též známé svým teplým a slunečným počasím po celý rok, průměrné teploty se zde pohybují v rozmezí 25°C – 32°C. Od roku 2007 je ostrov zapsán na seznam UNESCO, který je celý přírodní rezervací. Nachází se zde několik vodopádů a ve všech je možné se vykoupat. V severozápadním rohu ostrova se nachází vodopád Telaga Tujuh. Vodopád padající v kaskádách je přerušen sérií sedmi propletených přírodních jezírek napájených sedmi samostatnými vodopády pramenícími v hoře Mount Mat Cincang. Z Oriental Village odkud můžete vidět krásnou zátoku Burau Bay, vede visutá lanová dráha Langkawi Cable Car na horu Gunung Mat Cincang. Lanovka Vás vyveze na první vrchol, cca 700 metrů nad mořem. Druhá polovina cesty vede bez podpěr. Odměnou
je fantastický výhled na velkou část ostrova, moře s ostrovy a hlavně nadhled na deštný prales s blízkým vodopádem Telaga Tujuh. Z vrcholu vede krátká cesta na monstrózní vyhlídkovou terasu zavěšenou na jediném pilíři nad tropickou džunglí.

PRO VÍCE INFORMACÍ A CENOVOU NABÍDKU NÁS PROSÍM KONTAKTUJTE.