[cygallery link=“file“]

Vydejte se s námi na týdenní plavbu po Středozemním moři a poznejte nádherné pláže, architekturu, kulturu místních obyvatel a v neposlední řadě i rušný noční život španělských ostrovů.

TERNÍN PLAVBY :
21. – 28. září 2013

TYP JACHTY A CENA:
výběr jachty a kalkulace ceny Vám bude poskytnuta na vyžádání

TRASA PLAVBY :
1.DEN – SOBOTA
odlet z Prahy a přílet na Mallorcu– letiště Palma de Mallorca – pokud půjde vše podle plánu, loď kotvící v marině Alboran převezmeme v 17hod. Marina je od letiště, které je považováno za jedno z nejvytíženějších v Evropě, vzdálena cca 5 km. Cena zpáteční letenky se pohybuje v rozmezí 3 – 5tisíc Kč.
2. DEN – NEDĚLE
den lze využít k prozkoumání města, lze též pronajmout auto a vydat se za hranice města. V odpoledních hodinách vyplujeme z Palmy do městečka Port d´Andratx – délka trasy cca 25 nM (4hod plavby)
3. DEN – PONDĚLÍ   „NOČNÍ PŘEPLAVBA NA OSTROV FORMENTERA“
den lze trávit koupáním nebo prohlídkou města Andratx, popřípadě pronajmout auto a vydat se do hor, které nabízejí neuvěřitelné panoramata . Ve večerních hodinách vyplujeme směr ostrov Formentera – délka trasy  cca 80 nM  (12hod plavby)
4. DEN – ÚTERÝ
v dopoledních  hodinách doplujeme  do městečka  La  Savina na ostrově Formentera.  Den lze trávit  odpočinkem na krásných plážích nebo prohlídkou ostrova.
5. DEN – STŘEDA
v dopoledních hodinách vyplujeme z Formentery  směr Ibiza,  kde zakotvíme  ve Eivissa. Přes den je možné si prohlédnout město (popř. pronajmout auto a vydat se po ostrově). Večer návštěva nočního klubu (pouze pro milovníky taneční muziky a nočního života) – délka trasy  cca 15 nM (2hod plavby).
6. DEN – ČTVRTEK   „NOČNÍ PŘEPLAVBA ZPĚT NA MALLORCU“
odpoledne vyplujeme z Ibizy směrem zpět na Mallorcu. Cestou zakotvíme ve městečku Santa Eulalia del Rio a zbytek odpoledne lze trávit koupáním nebo prohlídkou města – délka trasy – cca 6 mil (1hod plavby). Ve večerních hodinách vyplujeme zpět na Mallorcu -délka trasy – cca 60 mil (10hod plavby)
7. DEN – PÁTEK
v dopoledních hodinách doplujeme zpět na Mallorcu. Cestou do Palmy je možné se ještě zastavit na koupání. Návrat do mariny musí být nejpozději do 17hod.
8. DEN – SOBOTA
do 10hod je nutné předat a opustit loď. Odlet zpět do Prahy.

POPIS DESTINACÍ:
MALLORCA :
největší ostrov nejen z Baleár, ale také největší ostrov Španělska. Leží v západní části Středozemního moře ve vzdálenosti přibližně 200 kilometrů od Valencie, Barcelony a Alžíru. Rozloha ostrova činí 3 648 km², je 110 km dlouhý a mezi 60 a 90 km široký. Jeho největším a zároveň i hlavním městem je Palma de Mallorca. Každoročně navštíví Mallorku 12 milionů turistů. Místní obyvatelé se živí kromě cestovního ruchu i zemědělstvím a pěstováním vína. Na ostrově žije přibližně 1 milion obyvatel.
PALMA DE MALLORCA :
přístav a hlavní město nacházející se na jižním pobřeží ostrova. Palma je moderní město orientované na budoucnost, velice různorodé, dynamické a rychle se měnící. Nicméně,také se vyznačuje svým kulturním dědictvím, které je velicebohaté. Palma také velice úspěšně kombinuje tradici a modernu.
PORT D´ANDRATX :
městečko se nachází v jihozápadním rohu pohoří Sierra de Tramontana, nejdůležitější hory ostrova. Městečko je plné starých kostelů a úzkých uliček s romantickými restauracemi. Nedaleko od města se nachází ostrůvek Dragonera, který byl v roce 1995 vyhlášen za Přírodní park
FORMENTERA :
je relativně plochý  19 km dlouhý ostrov s rozlohou 82 km². Vzhledem k tomu, že je dosažitelný pouze lodí z ostrova Ibiza, podařilo se spojit turistiku s ochranou životního prostředí  a je tedy právem nazýván poslední středomořský ráj. Římané nazývali ostrov Frumentaria (úrodná) a díky půdě a zásobám vody byla využívaná pro pěstování obilí. Nabízí více jak 20 km pláží s bílým pískem a neuvěřitelnou kombinací azurově modré barvy.
IBIZA :
spolu se sousedním ostrovem Formentera je hlavní součástí skupiny Illes Pitiüses  (název pochází od starověkých řeckých obchodníků a znamená „Borovicové ostrovy“). Svou rozlohou 571 km² je 3 největším Baleárským ostrovem. Ibiza je dosti členitá, místy s vysokými pobřežními útesy a nejvyšším podílem lesů (z Baleárského souostroví). Hlavním a největším městem je Eivissa. Ibiza byla do 60 let 20.st soběstačným ostrovem zemědělců a rybářů,   největší vývozní artikl byla sůl. Dnes je především živena turistickým ruchem, který představuje 98%   ekonomiky. Ibiza je známa především svými nočními kluby a navštěvována převážně  mladými lidmi.
EIVISSA :
hlavní město ostrova je rozděleno do dvou hlavních částí „staré město Dalt Vila“  a  „ moderní část Eixample”.
SANTA EULALIA DEL RIO :
třetí největší město na Ibize, které je velmi klidné bez bujarého nočního života. Ve městě se
podél písčité pláže nachází krásná promenáda, která je lemována palmami. V okolí města je pak celá řada pláží, kde můžete příjemně relaxovat.

Toto je pouze orientační plán plavby a jeho dodržení bude závislé nejen na povětrnostních podmínkách, ale též na domluvě s posádkou (trasu je možné dle přání klienta upravit) Pokud budete mít zájem o 14 denní plavbu, trasu je možné též rozšířit (pokud rezervujete loď na více jak týden, získáte slevu )
V případě více zájemců je možné plout ve flotile (v případě, že vlastníte jachtařskou licenci, je možné pronajmout loď bez kapitána – cena bude nižší)

Pro více informací nás prosím neváhejte kontaktovat