Severní Sporady jsou roztroušené ostrovy v Egejském moři, které patří k Řecku. Severní Sporady tvoří asi 135 (většinou neobydlených) ostrovů a ostrůvků, které leží na sever od Euboia. Nevýznamnější z nich jsou Skýros, Skópelos, Alónissos a Skiathos.Tyto ostrovy jako jedny z mála řeckých ostrovů ještě nebyly zničeny či negativně ovlivněny turisty. Ostrovy mají své kouzlo a najdete zde různorodé krásy – skály a strmá pobřeží, bílé pláže s křišťálovou vodou, malebné vesničky s osobitou architekturou provoněné vůní borovic.
Skiathos je kosmopolitní ostrov s mezinárodním letištěm, kde přistávají velká letadla přímo nad stěžněmi jachet. Nábřeží je plné taveren, barů, cukráren a dalších obchodů. Na ostrově se nachází neuvěřitelné přírodní scenérie a mnoho překrásných pláží a zátok.
Skópelos je druhý největší ostrov Severních Sporad. Malebný velice klidný ostrov, který doposud odolával masové turistice. Nenabízí žádné větší letovisko a dopravit se na něj dá pouze lodí.
Alónissos je význačný svou panenskou přírodou a je součástí mořského parku, který vznikl na ochranu tuleně středomořského. Tento ostrov je ideálním místem pro odpočinek od rušného života.
Skýros si stále zachovává tradiční řecký ráz a tradice. Největší chloubou je skyrolský kozí tanec. Najdeme zde nejenom zbytky akropole z 5. století př. Kr., ale i památky mnohem starší, datované až do doby bronzové.[cygallery link=“file“]