V týdnu od 2. do 9.července 2011 se uskutečnil již druhý ročník Regaty Broker Consulting. V brzkých ranních hodinách odletělo z Ruzyňského letiště soukromé letadlo s více než 120 konzultanty, manžery a ředitely společností Broker Consulting a Broker Expert, směr řecký ostrov Lefkáda. Let byl charterový, organizovaný společností Travel service, a.s. Spolupráce při organizaci letu byla výborná a všechny naše požadavky plněny bez větších obtíží.

Sobota 2.7.2011
Po příletu měly posádky možnost odpočinku a koupání na nedaléké pláži, zatímco se kapitáni přesouvají do mariny na nedaleký ostrov Lefkas, kde organizují u společnosti MG YACHT převzetí lodí. Společnost zároveň pomohla s organizací transferu a rautů. Flotila byla složena z 18 lodí, zastoupena několika různými typy jachet.
Neděle 3.7.2011
Dnešní den odstartoval zatím pouze rozjížďkou na ostrov Meganisi, který je od Lefkasu vzdálen cca 3 hodiny plavby. Večer celá flotila zakotvila u romantického hotelu Ionian Blue, kde byl uspořádaný raut na přivítanou všech odvážných jachtařů. Pro mnohé z nich to byl první den na jachtě.
Pondělí 4.7.2011
Ráno se odehrálo dramatické vyplutí za silného větru od mola, které nebylo na tento počet lodí příliš uzpůsobeno. Vše se nakonec podařilo a 1. etapa závodu zakončená na ostrově Kastos mohla odstartovat. Po doplutí na ostrov vypukla řádná oslava úspěšného zakončení 1.etapy závodu.
Úterý 5.7.2011
Oslava předešlého dne se protáhla až do brzkých ranních hodin a tak není divu, že pro mnohé bylo vstávání velice obtížné.  Ale i 2. etapa závodu na ostrov Ithaka byla nakonec odstartována. Vzhledem k bujaré předešlé noci však několik posádek do cíle málem netrefilo.
Středa 6.7.2011
Bohužel vládce moří Neptun našim námořníkům nedopřál silného větru a tak 3. etapa závodu musela být pozměněna. Vyplulo se severní cestou okolo Ithaky, namísto plánované jižní trasy. Cílem této etapy bylo malebné městečko Fiskardo na  ostrově Kefaloniá.
Čtvrtek 7.7.2011
Brzy ráno se flotila přemístila  na jiho-západ Lefkády a na krásné pláži si užívala čekání na vítr. Některé posádky oprášily grily a začaly s grilováním čerstvých ryb. Další část etapy nás zavedla kolem jižního cípu Lefkády směrem na Syvotu.
Pátek 8.7.2011
Poslední etapa závodu směrovaná zpět na Lefkas, musela být kvůli nedostatku větru zrušena. A tak posádky trávily poslední dny koupáním v okolí malých ostrůvků cestou zpět na Lefkas, kam flotila úspěšně doplula v odpoledních hodinách. Večer pak proběhl raut a vyhlášení výsledků nejen jednotlivých etap, ale i celého závodu. Firma MG YACHT věnovala posádce, která trasu absolvovala bez jediného problém týdenní pronájem plachetnice zdarma. Po vyhlášení výsledků začala oslava v typickém řeckém duchu.
Sobota 9.7.2011
V ranních hodinách proběhlo předání lodí a transfer na letiště.
V současné době již Carib Yacht Sailing s.r.o. ve spolupráci se společností Yachtcharter s.r.o. započala přípravy třetího ročníku Regaty Broker Consulting, která se tentokrát uskuteční v Chorvatsku.
[cygallery link=“file“]