[cygallery link=“file“]
Připravili jsme pro Vás tradiční relaxační plavbu na katamaránu jižním Karibikem. Po dobu 14 dnů se budeme pohybovat mezi Martinikem a Grenadines.
TERMÍN:
18.1. – 1.2.2014
POPIS LODI:
LAGOON 400 – rok: 2010
Max. osob:  10
Počet kabin:  4 dvoulůžkové + 2 jednolůžkové
WC:  4
Délka:  11.97 m, šířka:  7.25 m, ponor:  1.21 m, motor:  2×40 hp

CENA:
9 850 EUR

V CENĚ JE ZAHRNUTO:
14 denní pronájem katamaránu včetně služeb kapitána, závěrečný úklid lodi, lůžkoviny, přívěsný člun a motor, poplatky za domovskou marinu, doprava kapitána.
Služby kapitána zahrnují – převzetí lodi a její 14 denní obsluhu, průvodcovské služby, vyřízení celních formalit – kapitán je Vám k dispozici 24 hodin denně !!!
V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO:
doprava do vybrané destinace (zpáteční letenka Praha – Paříž – Martinik – cena se pohybuje mezi 17 – 25 tis. Kč ( v případě zájmu Vám koupi letenek zprostředkujeme). Závěrečné dočerpání pohonných hmot. Celní a přístavní poplatky mimo domovskou marínu, strava.
KAUCE:
4 000 EUR lze hradit kartou při převzetí  lodi ( částka je celá vratná pokud nedojde k poškození lodi).
POJIŠTĚNÍ KAUCE:
420 EUR nevratná část – z této částky se hradí případné poškození lodi. Dále se pak skládá ještě malá vratná kauce – 400 EUR.
V případě zájmu lze jachtu na 7 dní nezávazně zarezervovat. Po závazné rezervaci je nutné uhradit zálohu ve výši 50% nejpozději do 5 pracovních dnů.

HARMONOGRAM PLAVBY:
Carib Yacht Sailing pro Vás navrhl dvou týdenní plavbu na jih od Martiniku přes ostrovy St. Lucia, St. Vincent, Bequia až po Grenadiny a zpět.

Oblast návětrných ostrovů je v tropickém pásmu. Počasí má tropický ráz – přes den teplota dosahuje až 35 stupňů. V noci okolo 25 stupňů. Budeme se pohybovat v oblasti tropických deštných pralesů, tak lze očekávat časté krátké dešťové přeháňky, které jsou mnohdy příjemným osvěžením.
DOPRAVA :
Letecky z Prahy na Martinik s přestupem v Paříži. Odlet je v ranních hodinách a letadlo dosedá na letiště Lamentin na Martiniku v odpoledních hodinách. Místní taxi (cena cca 10 EUR na osobu) Vás zaveze do města  La Marine, vzdáleného 40 km od letiště. Po příjezdu se ubytujeme na lodi a první noc strávíme v marině v příjemném přímořském karibském městečku.
Nedělní ráno je určené k převzetí lodi a nezbytné celní procedury pro bezproblémové odpolední vyplutí a nákupu proviantu pro plavbu na jižní ostrovy. První kotvení je v zátoce u městečka St Anne, kde jsou písečné pláže, malebné městečko nabízí mnoho restaurací k příjemnému posezení.
Z Martiniku vyplujeme na ostrov ST. LUCIE. Plavba na severní cíp St. Lucie potrvá přibližně 4 hodiny, toto bude první plavba po Atlantickém oceánu. Plavbou kolem ostrova se pomalu ale jistě přiblížíme k typickým monumentům – PITONS – zakotvíme v jednom z nejstarších měst v Karibiku – v městečku Soufriere. Kotvit budeme přímo pod monumenty, odkud je velice blízko k teplým pramenům, dále je možné prohlédnout si místní sopku nebo se potápět v národním korálovém parku.
ST. VINCENT
Ze St. Lucie se přesuneme na ostrov Sv. Vincent s hlavním městem Kingstown. Na tomto posledním otrokářském ostrově v Karibiku, který je sopečného původu, je možné též vystoupit na sopku (výstup na tuto sopku je poměrně náročný a je potřeba vyrazit brzy ráno), místní dopravou prozkoumat ostrov (cestování místní dopravou je nezapomenutelný zážitek) nebo navštívit hlavní město Kingstown. Na tomto ostrově doporučuji zůstat cca 2 dny. Kotvit budeme v zátoce, kde se natáčel film Piráti z Karibiku, zde je možné si prohlédnout zbytek kulis, které místní domorodci nadále využívají.
BEQUIA A GRENADINS
Jen přibližně 20 mil nás dělí od ostrova Bequia. Tento snad nejznámější ostrov na návětrných Antilách je příjemnou zastávkou jak k prohlídce ostrova, tak k doplnění nezbytných zásob. Tento ostrov nabízí kotvení u velké písečné pláže a příjemný noční život. Z tohoto ostrova je to jen kousek ke korálovým ostrovům.
GRENADINY
Z Bequia poplujeme dále na jih na ostrov Mayreu. Jen cca hodinu plavby od ostrova se rozkládá nekonečné korálové souostroví v karibském moři nazvané Tobago Cays. Otevře se nám překrásná scenerie korálových prstenců azurového oceánu a všude se převalující vlny, které ukončí dalekou pouť z Evropy až po korálovou bariéru návětrných ostrovů. V hloubce asi tří metrů zakotvíme jachtu přímo u korálových hlav a celý den je možné strávit ve vodě jak na bezpečné straně korálových útesů, tak i na návětrné straně. Pouze hodina navigační plavby na ostrov Union Island kolem nesčetných útesů, nám ukáže, jak místní domorodci žijí uprostřed korálových ostrovů. Tato lokalita nabízí tradiční karibskou hudbu a tanec, typicky karibské jídlo, pláže s bílým pískem, potápění u soukromého ostrova Palm Island a jiné aktivity.
PLAVBA ZPĚT A NÁVRAT DO MARINY
Po dostatečném nabažení korálových ostrovů poplujeme směrem na sever kolem stejných ostrovů kotvit, však budeme v jiných zátokách než při plavbě na jih. Na zpáteční plavbu si musíme rezervovat alespoň čtyři dny. Je možné jednu plavbu uskutečnit v noci, čímž si ušetříme jeden den, rozhodnutí bych však ponechal až na danou situaci a chuť posádky. V pátek odpoledne připlujeme opět na jižní část Martiniku, kde strávíme páteční večer opět v maríně (doporučuji kolem 17 00 hod dotankovat naftu a zakotvit loď v domovské maríně).

PRO VÍCE INFORMACÍ NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT