Plavba po Karibském moři

Plavba po Karibském moři

KARIBSKÉ OSTROVY – 14 DENNÍ PLAVBA NA JIH OD MARTINIKU

Carib Yacht Sailing pro Vás navrhl dvou týdenní plavbu na jih od Martiniku přes ostrovy St. Lucia, St. Vincent, Bequia až po Grenadiny a zpět.
Oblast návětrných ostrovů se nachází v tropickém pásmu. Počasí má tropický ráz – přes den teplota dosahuje až 35 stupňů. V noci okolo 25 stupňů. Budeme se pohybovat v oblasti tropických deštných pralesů, tak lze očekávat časté krátké dešťové přeháňky, které jsou mnohdy příjemným osvěžením.

plavba karibik

TERMÍN: nejvhodnější období je od listopadu do dubna
POPIS LODĚ: lze objednat jednotrupou plachetnici nebo katamarán (pro větší pohodlí posádky).
Velikost lodě bude vybrána dle celkového počtu posádky.
CENA: cena na vyžádání (přesná cena bude stanovena dle požadovaného termínu a typu lodi).
DOPRAVA: letecky z Prahy na Martinik s přestupem v Paříži. Odlet je v ranních hodinách a letadlo
dosedá na letiště Lamentin na Martiniku v odpoledních hodinách. Místní taxi (cena cca 10 EUR na osobu) Vás zaveze do města La Marine, vzdáleného 40 km od letiště.

Martinik

ostrov martinik

Martinik je jedním z zářících klenotů francouzského Karibiku a je součástí návětrných ostrovů na Malých Antilách. Má bezchybné
pláže s bílým pískem na jižním pobřeží a černý písek na severním pobřeží. Užijte si koupání a šnorchlování mezi korálovými útesy nebo
navštivte pěkné rybářské vesnice, horké prameny, svěží deštné pralesy a členité vrcholy. Spojte se s naším týmem dnes a objevte naše charterové lodě na Martiniku.

HARMONOGRAM PLAVBY A POPIS NAVŠTÍVENÝCH DESTINACÍ:

Po příjezdu se ubytujeme na lodi a první noc strávíme v marině v příjemném přímořském karibském městečku. Nedělní ráno je určené k převzetí lodi a nezbytné celní procedury pro bezproblémové odpolední vyplutí a nákupu proviantu pro plavbu na jižní ostrovy. První kotvení je v zátoce u městečka St Anne, kde jsou písečné pláže, malebné městečko nabízí mnoho restaurací k příjemnému posezení.

Z Martiniku vyplujeme na ostrov ST. LUCIE.

ostrov svaté lucie

Plavba na severní cíp St. Lucie potrvá přibližně 4 hodiny, toto bude první plavba po Atlantickém oceánu. Plavbou kolem ostrova se pomalu ale jistě přiblížíme k typickým monumentům – PITONS – zakotvíme v jednom z nejstarších měst v Karibiku – v městečku Soufriere. Kotvit budeme přímo pod monumenty, odkud je velice blízko k teplým pramenům, dále je možné prohlédnout si místní sopku nebo se potápět v národním korálovém parku.

Ze St. Lucie se přesuneme na ostrov Sv. Vincent

ostrov svatého vincenta

BEQUIA A GRENADINS
Jen přibližně 20 mil nás dělí od ostrova Bequia. Tento snad nejznámější ostrov na návětrných Antilách je příjemnou zastávkou jak k prohlídce ostrova, tak k doplnění nezbytných zásob. Tento ostrov nabízí kotvení u velké písečné pláže a příjemný noční život. Z tohoto ostrova je to jen kousek ke korálovým ostrovům.

grenadiny -tobago

GRENADINY

Z Bequia poplujeme dále na jih na ostrov Mayreu. Jen cca hodinu plavby od ostrova se rozkládá nekonečné korálové souostroví v karibském moři nazvané Tobago Cays. Otevře se nám překrásná scenerie korálových prstenců azurového oceánu a všude se převalující vlny, které ukončí dalekou
pouť z Evropy až po korálovou bariéru návětrných ostrovů. Pouze hodina navigační plavby na ostrov Union Island kolem nesčetných útesů, nám ukáže, jak místní domorodci žijí uprostřed korálových ostrovů. Tato lokalita nabízí tradiční karibskou hudbu a tanec, typicky karibské jídlo, pláže s bílým pískem.

plavby na jachtách

PLAVBA ZPĚT A NÁVRAT DO MARINY

Po dostatečném nabažení korálových ostrovů poplujeme směrem na sever kolem stejných ostrovů kotvit, však budeme v jiných zátokách než při plavbě na jih. Na zpáteční plavbu si musíme rezervovat alespoň čtyři dny. Je možné jednu plavbu uskutečnit v noci, čímž si ušetříme jeden den, rozhodnutí bych však ponechal až na danou situaci a chuť posádky. V pátek odpoledne připlujeme opět na jižní část Martiniku, kde strávíme páteční večer opět v marině (doporučuji kolem 17 hod dotankovat naftu a zakotvit loď v domovské marině). V sobotu je nutné jachtu opustit do 10 hod, poté přesun na letiště a odlet zpět do Prahy

kontakt na plavby lodi