Maledivy

Relativně malý ostrovní stát, který toho ale turistům nabídne víc než dost, a to doslova plnými doušky!  Necelých 300 kilometrů čtverečních, na mapě skutečně jen pár malých teček vedle Indie. Dokumentuje to i fakt, že název hlavního města nám zní docela povědomě – Male. Korálové ostrovy však přináší nejen nekonečné možnosti potápění, ale třeba také pláže plné bílého písku nebo exoticky laděnou kuchyni. A počasí? To je tu po celý rok skutečně vynikající, totéž platí o sektoru služeb. Když se k tomu připočte nádherná příroda, vychází nám snad nejvyšší možné hodnocení. Očkování ani vízum nepotřebujete!

Azurová voda, ta dnes už není jen tak někde…

Kromě krásného počasí po celý rok vás jistě překvapí i průzračná voda. Ta jistě není doménou každé pláže, ale právě na Maledivách si její kvalitu úzkostlivě hlídají, sebemenší problém by přeci poškodil dlouhá léta budovanou pověst tropického ráje. Korálové útesy v okolí pak zdobí nejen tisíce druhů ryb a rybek, ale také rejnoci a želvy. Dokonce jsou tu i žraloci, setkání s nimi je určeno jen odvážným. Za asistence zkušeného instruktora je bezpečné, ale ne každý má to odhodlání.

Pokud se chcete na Maledivách jen tak slunit na pláži, vůbec nic tomu nebrání. Zaletět si ale můžete i na zcela pustý ostrov, zkusit si různorodé vodní sporty, při kterých si užijete pořádnou porci zábavy. Pokud rádi hrajete golf, právě tady je ideální příležitost – poblíž stotisícové metropole Male je jedno větší hřiště, druhé je k dispozici na samém jihu souostroví. Hřiště na golf navíc zapadá do okolní přírody, takže budete hrát v naprosté zeleni, oceán na dohled a společnost vám bude dělat jen krásné počasí.

Ochutnejte prvotřídní pokrmy z ryb a místní kulturu

Maledivy živí tisíce rybářů, takže pokud chcete ochutnat čerstvé maso, které je zde jídlem číslo jedna, zkuste trošku té kuchyňské exotiky. Původní domorodá tradice z Malediv skoro vymizela, ale když zrovna zažijete období nějakého státního svátku nebo jiné slavnosti, rozhodně se bude na co dívat. Ostatně, neměli byste se s návštěvou Malediv rozmýšlet dlouho. Hrozí totiž, že jen mírný vzestup hladiny světových oceánů tento ostrovní ráj zatopí. Má totiž průměrnou nadmořskou výšku necelé dva metry nad mořem!

Název lokality vlastně znamená asi tolik, jako „náhrdelník z ostrovů“. A pojmenování to je velmi výstižné, protože dva tisíce ostrovů a ostrůvků, z nichž je obydlená jen malá část, tak skutečně z velké výšky vypadá. Delfíni, velryby a želvy, to je jen malé představení zdejší fauny, kterou můžete prozkoumávat klidně po celý rok. Ideální dovolená pro leden? To necháme na vás… Stačí se jen ozvat.