Kapitáni

Pavel Strašil

Ing. Pavel Strašil je zakladatelem a jednatelem společnosti Carib Yacht Sailing, s.r.o. Námořnímu jachtingu se věnuje od roku 1974, kdy s plachtěním začínal jako člen klubu Námořní jachting Brno. V návaznosti na několik úspěšných plaveb Jaderským a Černým mořem pod vlajkou Československa se rozhodl jachtingu plně zasvětit svůj život. V roce 1984 Československo opustil a uskutečnil dlouhou plavbu na lodi Pavie 1. Dva roky získával nezbytné zkušenosti na ostrově Mallorca, aby se následně mohl zúčastnit Atlantických závodů.

Jeho další kroky přirozeně vedly do Karibské oblasti, na Panenské ostrovy. Zdejší moře je mekkou a rájem všech jachtařů a nabízí skvělé podmínky pro profesní růst. Na území USA postavil Pavel Strašil svou další loď – Shalamar. Na této jachtě o výtlaku 20 tun se poté s rodinou plavil po Karibském moři a kolem Bahamských ostrovů. Následovalo několik přeplaveb Atlantiku a začátek vlastního podnikání v oblasti pronájmu lodí. Svým zákazníkům ve Spojených státech připravoval jachty na daleké plavby a v USA postavil i další loď, dvojstěžník Isabell.

V ČR začal Pavel Strašil díky zkušenostem z USA pracovat jako externí pracovník Českého lodního registru a jako pracovník pro technické kontroly plavidel. Zabýval se také charteringem svých a pronajatých lodí v Evropě a Karibiku.

Ve slaných vodách během téměř třiceti let nasbíral řadu zkušeností s životem na mořích a oceánech a naplul úctyhodných 150 000 námořních mil. Své dlouholeté zkušenosti se rozhodl předávat dále. V současné době proto připravuje ke zkouškám budoucí jachtaře a konzultuje chystané plavby jak v ČR, tak po celém světě.

Lukáš Strašil

Lukáš Strašil se narodil na Panenských ostrovech (St. Thomas v městě Charlotte Amalie) a své dětství prožil na palubě lodi Shallamar (50ft Jola). Procestoval tak velkou část Karibského moře a přeplul Atlantský oceán, 13 let byl pomocníkem Ing. Pavla Strašila, svého otce.

Profesionálně se věnuje námořnímu jachtingu od roku 2008 jako kapitán plachetnic – jak jednotrupových, tak katamaranů. Letní sezónu 2009 strávil na lodi Barberin (Bavaria 50), která po opuštění Karibiku a přeplavbě Atlantiku brázdila vody Středozemního moře. Za svou dosavadní kapitánskou praxi naplul cca 3 000 mil. V současné době se věnuje také studiu na FTVS v Brně.

Lubomír Huk

Narodil se v roce 1961, jachtingu se věnuje již od roku 2000. Své první zkušenosti sbíral na Brněnské přehradě v klubu LS Brno na lodi Jeanneau San Fast 17. Po nějakém čase se jeho koníčkem stal i námořní jachting.

V roce 2004 se stal držitelem oprávnění skupiny „C“ – Velitel jachty pobřežní plavby a o tři roky později toto oprávnění rozšířil na „B“ – Velitel jachty mořské plavby. V tomtéž roce se stal trenérem jachtingu Českého svazu jachtingu.

Zúčastňuje se regat v pozici závodníka i rozhodčího. Je členem Jachetního oddílu LS Brno, kde pracuje s mládeží, pomáhá s organizací i samotnou realizací závodů. Je členem Hladinové záchranné služby Českého svazu jachtingu a v roce 2010 svá oprávnění obohatil i o průkaz rozhodčího jachtingu.

Své zkušenosti a znalosti uplatnil v Jaderském, Tyrhénském i Jónském moři, a to jak na rekreačních plavbách, tak v námořních regatách. Jachtingu věnuje většinu volného času také díky svým dětem, které tomuto sportu propadly a provozují ho závodně.

Pavel Vacek

Mgr. Pavel Vacek se narodil se v roce 1969 a vystudoval psychologii, pedagogiku a psychoterapii. Působil jako Training Manager ve farmaceutické společnosti ROCHE a má dlouholeté zkušenosti s vedením tréninků v oblasti soft skills. Jeho specializací jsou prodejní dovednosti, vyjednávání, typologie klienta, psychologie mezních situací, psychologie obchodníka na burze, komunikace s problémovým klientem a prezentační dovednosti.

V roce 2003 se vydal na moře a od té doby jachtingu věnuje všechen svůj volný čas. Dráze profesionálního kapitána se věnuje již více jak 3 roky. Své zkušenosti s vedením námořní jachty získal v Chorvatsku, Turecku, Itálii, Řecku, USA a Karibském moři – Martinik, Britské Panenské ostrovy, Tobacco, Barbados. Za svou dosavadní kapitánskou praxi naplul více jak 9 000 mil.

Jeho specializací je vedení firemních a individuálních vzdělávacích akcí a spontánního teambuildingu během plavby.
Mimo jiné je i vynikající kuchař. Dále se věnuje sportovnímu létání a parašutismu.

Dominik Slabý

Dominik Slabý se narodil v roce 1997 a už od 4 let pomáhal svému otci na plachetnici, každý rok, po dobu letních prázdnin. Roku 2016 vystudoval strojírenství zakončené maturitní zkouškou na SŠTE v Brně. Díky velkému vztahu k námořnímu Yachtingu, si udělal v tomtéž roku Britské oprávnění „Day-Skipper“ v mezinárodně uznávané škole „RYA“. Po dobu svého působení na moři, se Dominik plavil ve Středomoří a to v Chorvatsku, Italii, Elbě i Korsice, ale taky v Karibském moři, kolem Martiniku, sv. Lucii, sv. Vincenta a Grenadin. Od roku 2016 doposud naplul na své papíry něco přes 3 000 nám. mil, jeho cílem je k tomu přidat ještě pár nul jako mají jeho kolegové.

Pavel Slabý

Pavel Slabý se narodil 29.6.1972, vystudoval střední průmyslovou školu v oboru strojírenství, později přidal ještě školu báňskou.

V roce 1997 absolvoval kurz námořního yachtingu u Státní plavební správy a začal nabírat zkušenosti na moři. Nejprve v Chorvatsku na Jadranu, později ve Středozemním moři v oblastech Korsiky, Sardinie, Elby, Sorrentského poloostrova a také v Karibské oblasti. Matinik, Sv. Lucie, Sv. Vincent, Canouan a Union Island. Za svou dosavadní kapitánskou praxi naplul více než 15000 mil.