SEYCHELY, TO JE STOVKA OSTROVŮ POKRYTÁ OJEDINĚLOU FAUNOU A FLÓROU

Seychely, to je stovka ostrovů pokrytá ojedinělou faunou a flórou Synonymum luxusu, ale také ostrovy, nad nimiž slunce opravdu nikdy nezapadá. 455 kilometrů čtverečních, lokalita severovýchodně od ostrova Madagaskar, tropický prales plný zajímavostí a pro Evropana přijatelné teploty během naší letní dovolené. To už nemůže být náhoda, protože Seychely vás takto lákají k návštěvě hned z několika pádných důvodů. Dáte jim šanci? Pojďme se společně podívat, co tu na turisty všechno čeká…  

JEDNY Z NEJPOHLEDNĚJŠÍCH PLÁŽÍ NA SVĚTĚ

Seychely nabídnou pohled na ty snad nejkrásnější světové pláže, ale také spoustu možností pro fanoušky potápění a vodních sportů. Jemně bílý písek, o jehož odstín se postaralo hlavně slunce, rozhodně stojí za pár chvilek v jeho objetí. Nezapomeňte, že se tu jezdí vlevo a autobusy vás dovezou, kam si jen budete přát. V hotelu si lze půjčit automobil nebo motorku, mezi jednotlivými ostrovy budete za chvilku přepraveni katamarány.

 I když se v mnoha turistických průvodcích klade důraz spíš na vodní sporty, neznamená to, že si na Seychelách neužijete ještě něco navíc. Golfové hřiště s osmnácti jamkami a zázemí pro fitness nebo tenis je zde samozřejmostí, lehká pěší turistika jistě také není docela od věci. Chytejte ryby nebo si zajeďte někam na kole, pohlaďte po krunýři prastarou želvu – a hlavně – vše v klidu, pohodě, dokonalý protiklad k našemu evropskému spěchu. Pokud si chcete užít pláže, nevynechejte návštěvu ostrova La Digue, čtvrtého největšího ze všech seychelských. Azurové vody, písečné pláže a žulové skály, to je přece zajímavá trojkombinace, že?

MÁTE RÁDI ŽELVY? ZKUSTE OSTROV CURIEUSE

Pro milovníky přírody je tu třeba ostrov, jenž sluje Curieuse a nabídne pohled na spoustu želv, ale také třeba dobrodružnou expedici na kajaku. Na maličkém ostrově Cousin na vás čekají endemické druhy ptactva, za slávou pirátů se vydáte na třetí největší z ostrovů – Silhouette, tvořeném povětšinou parkem s divokou džunglí a horami. 

Jestli ale chcete poznat místní, tak je třeba zavítat na ostrov Mahé, ještě lépe do hlavního města Victorie. Nedaleko najdete nejvyšší vrcholek Seychel, 905 metrů nadmořské výšky ale nejsou žádné velehory a zaměřme se, proto spíš na pláže nebo pralesy s roztodivnými živočišnými druhy. Nečekejte žádné obrovské hotelové apartmány, spíš malé budovy ve stínu vzrostlých palem. Rodinný apartmán může být poměrně levný, ale počítejte, že alkohol nebo vstupné do jednotlivých zvířecích rezervací a parků bude už o něčem jiném. Ale ten zážitek jistě stojí za to, ne? Ceny za stravování jsou podobné těm našim a totéž platí o dopravě MHD.

Tak co, kdo se s námi vydá na nezapomenutelný výlet?

Tags: Azurové vodyostrov MahéSeychely