Bahamy

Bahamské ostrovy leží jihovýchodně od Floridy a severovýchodně od Kuby. Souostroví tvoří 30 větších, 700 menších a přibližně 2400 korálových ostrovů. Bahamy jsou opravdovým rájem jachtařů. Toto je první místo kde se Kryštof Kolumbus na své cestě do Ameriky vylodil, místo kde piráti vybudovali svá útočiště.

Abacos řetězec je vytvořen ve tvaru bumerangu a táhne  se 130 mil od Walkers Cay na severu a Hole-in-the-Wall na jihu. Ostrovy leží zhruba 175 mil východně od Palm Beach na Floridě a 106 mil severně od Nassau. Vnější ostrovy vytvářejí přirozeně chráněné vody, které se běžně označují jako Abaco moře. Abaco je druhý největší ostrov na Bahamách a obecně chladnější než ostatní ostrovy. Na ostrovech se nachází více než 200 druhů ptáků, včetně zelené bahamského papouška, který se stal oficiálně maskotem ostrovů.

Na Bahamách nenajdeme pohoří ani strmá pobřeží – převažují rozlehlé pláže. Nadmořská výška ostrovů je proto malá. Podnebí je tropické, pod vlivem severovýchodních pasátů a teplého Golfského proudu. Průměrné teploty dosahují v nejteplejším srpnu 28 °C, v nejstudenějším únoru 21 °C.

Mezi pětici obydlených ostrovů zásadního významu se řadí – Walkers Cay, Green Turtle Cay, Great Guanna, Man-O-War a Elbow Cay.