[cygallery link=“file“]
Připravili jsme pro Vás 14 denní relaxační plavbu z Martiniku na Tobago Cays a zpět na komfortním a velice prostorném katamaránu Lagoon 500.

TERMÍN: 1. – 15. 2. 2014
POPIS LODI:
LAGOON 500 – rok:  2009
– max. osob:  12
– počet kabin:  5 dvoulůžkových + 2 příďové kajuty
– WC:  5
– délka:  15.54 m, šířka:  8.53 m, ponor:  1.4 m, motor:  2 x 75 hp

OSTATNÍ VYBAVENÍ:
– odsolovač (95l / hodina), generátor (11 kVA), klimatizace (55000BTU), myčka pro 12, pračka – 6kg, sušička – 3 kg, mikrovlnná trouba, 3 lednice (200l + 130l + 130l), 1 mrazák, ledovač, konvektor 12V / 220V

CENA: 15 200 EUR (včetně služeb kapitána a pojištění lodi)
(cena nezahrnuje dopravu, závěrečné dočerpání pohonných hmot, poplatky mimo domovskou marinu, stravu. K ceně se dále ještě připočítává doprava a strava kapitána).Lze rezervovat i jednotlivá lůžka (cena za osobu dle obsazenosti).

DOPRAVA: letecky (cena letenky se pohybuje mezi 16 000 – 25 000 Kč, nákup letenky Vám rádi zprostředkujeme).

TRASA: vyplouvá se z Martiniku – marína Le Marin, dále se popluje jižně na Sv. Lucii, Sv. Vincenc, Bequia, Mayreau, Tobago Cays a Union Island. Při zpáteční cestě se kotví v rozdílných zátokách. Celková délka trasy je cca 250 Nm.
MARTINIK – ostrov vulkanického původu s nejvyšším vrcholem Mont Pelée (1 397 m), tato stále činná sopka, která vybuchla naposledy v roce 1902, si získala nesmazatelné místo v historii, ale též se postarala o jedinečnost tohoto ostrova. Sever ostrova nabízí pláže s černým pískem, které se na jihu mění v pláže se zlatým pískem. Naše plavba začíná v městečku Le Marin na jihu ostrova.
SV. LUCIA – malebný ostrov ležící přibližně 20 Nm jižně od Martiniku. První zastávka bude v zátoce Rodney Bay, kde je nutné vyřídit nezbytné celní formality. Dále pak poplujeme na jih ostrova a zakotvíme v zátoce Soufriere Bay, které dominují dvoj-vrcholy Pitons.
GRENADINY – toto souostroví se rozprostírá mezi ostrovy Sv. Vincenc a Grenada, je tvořeno přibližně 600 ostrovy. Při naší plavbě navštívíme následující ostrovy:
BEQUIA – zakotvíme v zátoce Admiralty Bay, tento nejsevernější a nejlidnatější ostrov Grenadin se pyšní bohatou nabídkou pláží, nočního života, restaurací a potápění.
MAYREAU – málo osídlený ostrůvek západně od národního parku Tobago Cays. Zde zakotvíme v zátoce Saltwhistle Bay, která nabízí průzračnou vodu a krásný bílý písek.
TOBAGO CAYS – po zhruba hodině plavby se před námi otevře nádherná scenerie korálových prstenců, neuvěřitelně průzračné tyrkysové moře a všude se převalující vlny. Oblast byla vyhlášena národním parkem, jachty zakotvíme přímo u korálových hlav v hloubce tří metrů.
UNION ISLAND – zakotvíme ve městečku Clifton, které působí dojmem sněti nepřehledných uliček, ale vyzařuje z něj energie, večer se stane všedním městem, kde se dá prožít velmi zajímavý večer. Záleží však na náladě místních domorodců a jejich kapel.

PRO VÍCE INFORMACÍ NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT !!